
Minister Adriaansens: ook ChatGPT moet auteursrecht respecteren
AlgemeenChatGPT mag auteursrechtelijk beschermde werken niet zonder toestemming gebruiken voor training van zijn AI-model. Dat zei minister Adriaansens (EZ) in de Tweede Kamer.
Mogen auteursrechtelijk beschermde artikelen zonder toestemming worden gebruikt voor het trainen van modellen voor artificiële intelligentie (AI)? Die vraag is actueel door de stormachtige ontwikkeling van AI in toepassingen zoals ChatGPT.
Scraping
OpenAI, de organisatie die ChatGPT ontwikkelde, geeft aan internet te ‘scrapen’ en miljoenen pagina’s en artikelen in te lezen. In het geval van het uitlezen van nieuwssites gaat dat om artikelen die auteursrechtelijk beschermd zijn.
D66 stelt vragen
Tweede Kamerlid Hind Decker-Abdulaziz (D66) bracht de kwestie daarom woensdag naar voren in een Kamerdebat over kunstmatige intelligentie. Zij vroeg minister Adriaansens van Economische Zaken hoe partijen als OpenAI het auteursrecht in acht nemen.