De winnaar (m) en genomineerden van A.M. Bandaprijs.
De winnaar (m) en genomineerden van A.M. Bandaprijs. Foto: Geurt Mouthaan

Van wie is deze stem? Spel MooiRooiKrant wint A.M. Bandaprijs

Algemeen

De 25e A.M. Bandaprijs, voor het beste commerciële concept, is uitgereikt aan uitgeverij MooiKrant uit Sint-Oedenrode. In De MooiRooiKrant is in 2025 ‘De stem van…’ gelanceerd. 

Volgens de jury is het een vernieuwend en bijzonder creatief concept dat perfect aansluit bij de kracht van lokale journalistiek: herkenning, nabijheid en betrokkenheid. Bekende inwoners die enkel op basis van hun stem herkend moeten worden.

Eenvoudig idee is sterk spelconcept

De jury noemt ‘De stem van…’ een ogenschijnlijk eenvoudig idee dat uitgroeit tot een sterk interactief spelconcept. De jury is onder de indruk van de manier waarop dit concept inwoners dichter bij hun dorp brengt. Het project activeert nieuwsgierigheid, gesprek en verbondenheid binnen de gemeenschap. 

Commercieel is ‘De stem van…’ zeer doordacht, zo stelt de jury. “Door een adverteerder te betrekken die gespecialiseerd is in gehoorverbetering, ontstaat een inhoudelijk logische en geloofwaardige samenwerking.”

De prijs werd uitgereikt op de NNP-dag 2026 in Kamerik.

Andere genomineerden

De andere genomineerden voor de A.M. Bandaprijs waren de Puzzelkrant van De Maas&Waler en de podcast Skuumkoppe van de Texelse Courant. 

Oprichter NNP

 De A.M. Bandaprijs is genoemd naar de NNP-oprichter Aelze Marten Banda.