Afbeelding
Stockfoto 123RF

Jongeren zoeken nieuws steeds minder zelf op: sociale media bepalen wat ze zien

Algemeen

Een nieuw onderzoek naar nieuwsgebruik onder Generatie Z laat zien dat jongeren nieuws steeds vaker toevallig tegenkomen op sociale media, in plaats van bewust een nieuwssite of -app te openen.

Het kwalitatieve onderzoek onder studenten in Uruguay laat zien dat Instagram, TikTok en andere platforms steeds vaker het startpunt vormen: jongeren zijn er voor andere content en krijgen het nieuws onderweg mee.

Hoewel het onderzoek in Uruguay is uitgevoerd, sluit het goed aan bij bredere internationale én Nederlandse ontwikkelingen. Uit onderzoek van het Reuters Institute blijkt dat 18- tot 24-jarigen steeds meer ‘social-first’ zijn: sociale media zijn voor deze groep belangrijker geworden als toegang tot nieuws dan websites en apps van nieuwsmedia. Nieuwsconsumptie via sociale platforms vindt daardoor ook vaker incidenteel plaats.

Klik hier voor het volledige artikel op Spreekbuis